sadsad x
asdasd

Çıplak ciltlerin hükümdarlığını ilan ettiği bu sezon siz de bakımlı görünümünüzden vazgeçmek istemiyorsanız cilde ağırlık yapmayan ve rahatsız etmeyen en iyi fondöten markaları Glorika'da.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kusursuz Makyaj İçin Fondöten Kullanma Yöntemleri

Ciltteki küçük büyük tüm kusurları kapatmaya yarayan makyaj malzemesi fondötendir. Bir parça krem veya pudra fondöten ciltteki güneş lekelerini, yanık izlerini, akne izlerini, darp izlerini kapatmaya yeter.

Örneğin küçük bebeğiniz jilet gibi keskin tırnakları ile gözünüzün altına bir çizik attı. Çok az bir miktar fondöten ile bunu kapatmanız olası. Peki, fondöten seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi fondöten tonu cildinize daha yatkın? Hangi markanın ürünü cildiniz ile daha uyumlu? Şimdi sizinle bunları paylaşacağım.

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fondöten seçerken asla içinde kimyasal olmayanını bulamazsınız. Bu bakımdan kimyasalları en kaliteli şekilde işleyen ve temizleme sonrasında uzun vadede ciltte lekeler oluşturmayan kaliteli ürünleri tercih etmenizde yarar var.

Örneğin kullandığınız bir fondöten sonrasında cildiniz kendisini yorgun hisseder. Gözenekler kapandığı için nefes alamaz ve dışarı atamadığı toksinleri cilt altında biriktirir. Bu da uzun zaman içinde cildinizde güneş lekelerini andıran kahverengi cilt lekelerine neden olur. Bunun başlıca sebebi fondöten içindeki ağır metallerin ciltte yapışıp kalmasıdır. Bu nedenle kaliteli fondöten kullanımına dikkat etmelisiniz.

Fondöteni Nasıl Kullanmalısınız?

Fondöten ürünleri kullanmak çok dikkat isteyen bir işlemdir. Öncesinde cilde mutlaka nemlendirici bir ürün kullanılmalıdır. Çünkü gözenekler kapanacak ve cilt soluksuz kalacaktır. Bunu takviye etmek nemlendirici ürünün işidir. Sonrasında kullanacağınız fondötenin tonu gelir.

Cilt tonunuza uygun fondöteni bulmak için önce cilt tonunuzu belirlemelisiniz. Fondöteni mutlaka yumuşak bir fırça ile kullanmalısınız. Ayrıca fazla kullanmayın ki hayalet gibi olmayın. Yüzünüzün her yerine eşit tonda yayıldığından emin olun. Bunu en güzel krem fondöten ile sağlayabilirsiniz.

Fondöteni Eliniz ile Sürecekseniz Bunlara Dikkat Edin

Pudra fondöten dışında tüm fondöten türlerini ellerinizi kullanarak sürebilirsiniz. Fakat parmak uçlarınızı kullanmaya dikkat edin ve yüzünüzde dairesel hareketler uygulayın. Bu sayede fondöteni eşit bir şekilde yayabilir ve cildinizde oluşacak renk tonu bozukluklarına engel olabilirsiniz.

Fondöteni sürerken sadece yanaklarınıza değil, alın, burun ve gerdan gibi bölgelere de sürmeniz gerektiğini unutmayın. Gözaltı morlukları ve akne lekelerini iyice kapatmak için bu bölgelerde uygulayacağınız fondöteni küçük darbeler halinde cilde yedirin. Sürme işlemi uygulamayın.

Fondöten ile Hataları Kapatamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Fondöten fiyatları ürünün marka ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Fondöten ile leke kapatma işlemini tam anlamı ile başaramadıysanız, gözaltları için uygun büyüklük ve genişlikteki bir fırça ile pudra kullanmayı deneyin. Diğer hatalar için ise küçük çaplı kapatıcı fırçalar mevcut. Bu fırçalar ile krem fondötenden küçük miktarlar alarak direkt uygulama ile hataları kapatma imkânına da sahipsiniz.

Fakat en doğrusu fondötenin cilde iyi yayılmasını sağlamak için kullanım öncesinde cildin temizlenmesi ve nemlendirici kremin sürülüp beklenmesi. Bu sayede daha geçirgen olacak olan cilde fondötenin yayılması ve eşitlenmesi daha rahat olacaktır. Daha sonra göz makyajına geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.