sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
168,74 TL
75,00 TL
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Makyajın Sihirbazları Fırçalar

Makyaj yapmanın bin bir türlü çeşidi var. Bunların içinde üç senedir en moda olan makyaj yöntemi doğal görünümlü olanları. Yani makyaj yapılıyor ama sanki yapılmamış gibi duruyor. Sanki o yüz kişinin fondötensiz, pudrasız kendi yüzüymüş gibi görünüyor.

Peki, bunu sağlayan malzeme nedir? Tabi ki makyaj fırçaları. Çok çeşitli makyaj fırçaları var. Bunların günlük olarak en çok kullanılanları allık fırçası, far fırçası ve fondöten fırçası. Yüzde süngerli ürünler yerine fırça kullanılması, makyaj malzemesinin cilde daha eşit bir şekilde yayılmasını sağlar.

Fırça Çeşitleri

Makyaj yaparken en çok kullanılan ürün olan makyaj fırçasının birçok çeşidi mevcut. özellikle göz altlarındaki morlukları kapatmak için kullanılan geniş ve kalın bir fırça. Bu tür fırçaların kesinlikle yumuşak uçlu olması gerekiyor. Bu bakımdan at kılı fırçası uygun bir fırça türü değildir.

Yumuşak, örneğin saç kılından imal edilenler gibi. Buna benzer daha birçok yumuşak uçlu makyaj fırçası ürünleri mevcut. Far fırçası olarak daha çok kısa ve kesik uçlu fırçalar tercih edilir. Fakat gözaltına ve üstüne ince tabakalar uygulamak için daha çok sulu boya fırçasını andıran fırçalar kullanılmalıdır.

İyi Makyaj İçin En İyi Pudra Fırçası Hangisi?

İyi makyaj için iyi fırça kullanmak çok önemli. Makyaj fırçası fiyatları da markanın kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Özellikle pudra fırçası büyük, yuvarlak ve yumuşak olmak zorunda. Yüzde kullanılan pudra fırçasının badana gibi fırça izleri bırakmaması için bu çok önemli. Ayrıca cildinize uygulayacağınız pudranın tonunun cilt tonunuza yakın olması gerekiyor.

Yoksa çok açık ve soluk bir cilde sahip olacaksınız. Aynı şekilde allık fırçası da yumuşak uçlu ve yuvarlak olmalı. Siz allığı yanaklarınıza sürerken fırçanın ucundan tutup sıkıştırmayın, bu şekilde fırça uçları sert duracak ve yanaklarınıza zarar verecektir. Bırakın serbest olsun.

Far Fırçası ve Eyeliner

Far fırçası ve eyeliner fırçası arasında farklar var. Far fırçası kalın olur. Fakat eyeliner fırçası ince uçlu olur. Bu bakımdan ikisini aynı kefeye koymak imkânsız. Far fırçasını kullanırken eğer gölgeli bir makyaj yapacaksanız fırçayı yassı tutup, göz kapaklarının üstüne doğru savurmalısınız.

Fakat bu makyaj yapacağınız fırçanın uç kısmının geniş olması gerekiyor. Bu şekilde uçlara doğru kaybolan gri veya tonlarındaki renk sanki orada daha önceden varmış gibi bir görüntü yaratacak.

Kapatıcı Makyaj Fırçası

Kapatıcı makyaj fırçalarının ince uçlu ve küçük olması gerekiyor. Bu fırçayı kullanmaktaki amaç yüzdeki küçük hataları kapatmaktır. Yani bir nevi kontur de denebilir. Fondöteni küçük parçalar halinde bu bölgelere sürerek daha önce komple fondöten sürüp kapatamadığınız yerleri kapatmak mümkün.

 Bu tür hataların en çok olduğu yerlerden biri gözaltlarıdır. Morluklar olmasa bile gözaltlarının hassasiyetinden dolayı çok fazla güneş lekesi meydana gelir. Bu lekeleri bu şekilde kapatmak mümkün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.