sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kolay Bir Şekilde Eyeliner Çekme Teknikleri

Kadınların en çok kullandığı makyaj malzemelerinden biri eyelinerlerdir. Gözlere anlam katan ve bakışları güçlendiren eyeliner çekme tekniklerini doğru bir şekilde uygulamak önemlidir. Birçok eyeliner çeşidi bulunmaktadır. Bu eyeliner çeşitleri arasından en kolay kullanabileceğiniz eyelineri belirlemeli ve doğru tekniklerle eyeliner çekerek makyajınızı belirgin hale getirmelisiniz.

Kalem eyelinerler herkesin sık sık kullandığı eyeliner çeşitlerinden biridir. Kayganlığı fazla olan ancak bulaşma riski az olan kalem eyelinerler kontrolün elinizde olduğu makyaj malzemelerinden biridir.

Krem ve jel eyelinerler ise eyeliner fırçası kullanılarak uygulanmaktadır. Kontrolü likit eyelinerlere göre daha kolay olan krem ve jel eyelinerlerin kuruması oldukça zordur.

Cake eyelinerler ise pudra formunda olup fırça ile uygulanmaktadır. En çok kullanılan eyelinerlerden biri de likit eyelinerlerdir. İnce fırçası yardımı ile uygulanan likit eyelinerler üst göz kapağında kullanılan ürünlerdir.

Diplinerler likit eyeliner şeklinde olup kalem şeklindeki ucu sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Makyaj yaparken eyeliner çekmek istiyorsanız doğru teknikleri kullanarak kolay bir şekilde eyeliner çekme keyfini yaşayabilirsiniz. Eyeliner çekerken büyüteçli ayna kullanmaya özen göstermelisiniz.

Eyeliner çekerken yanınızda kulak temizleme çubukları ve makyaj temizleme ürünleri bulundurmaya dikkat etmeniz gerekir.  Baz kullanacak olan kişiler göz bazları veya far kullanabilir.

Likit veya kalem eyelinerler dışında eyeliner kullanacak olan kişiler eyeliner fırçası yardımıyla makyajını yapmalıdır. El ve kolda titreme olmaması için oturmaya özen göstermelisiniz. Dirseğinizi bir yere yaslayarak destek alabilir, el alışkanlığı kazanabilirsiniz. 

Düz bir çizgi çizmek için uğraşmak yerine ufak dokunuşlar yaparak çizgiler oluşturabilirsiniz. Göz ortasından başlamalı ve gözün dışına doğru eyelineri çekmelisiniz. Ardından gözün iç kısmından göz ortasına ulaşarak hattı tamamlayabilirsiniz.

İnce çizdiğiniz eyelineri kalınlaştırabilir ve belirgin gözlere sahip olabilirsiniz. Eyeliner ürünlerini kendinize uygun seçerek güzel ve göz alıcı gözlere sahip olabilirsiniz. 

Eyeliner Fiyatları

Eyeliner kullanmak isteyen bayanlar öncelikle doğru eyeliner çeşidini seçmelidir. Doğru eyeliner seçildiğinde eyeliner uygulaması kolay bir hale gelecektir.

Eyeliner fiyatları markadan markaya farklılıklar göstermektedir. Ancak güzel bir eyeliner uygulaması için kaliteli eyeliner markalarının tercih edilmesi önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.