sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

EDP Nedir? Ne İşe Yarar?

Erkek parfümü alırken üzerinde yazan EDP ifadesi dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. En ağır parfüm formu olarak adlandırılan ve parfümlerin üzerinde yer alan EDP ifadesi sayesinde parfümlerin formunu öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz.

EDP ifadesi yer alan parfümlerde %10-20 oranları arasında aromatik madde olduğu anlamına gelmektedir. Alkol derecelerinin 60-80 derece aralığında olduğu EDP unsuru içeren parfümler uzun ömürlüdür.

Kalıcı ve ağır parfümler olarak adlandırılan EDP ifadesi taşıyan parfümler uzun ömürlü parfümler olmasından dolayı uzun süre kalıcı bir etki yaratmaktadır.

Erkek EDP parfümleri kış yalarında çok tercih edilen kalıcı parfümlerdir. Sıcağın etkisiyle baygın bir etki yaratan bu parfümler kış aylarının etkili parfümleri arasında yer almaktadır.

EDP Parfümlerin Özellikleri

Erkek EDP ürünleri içerisindeki esansa bağlı olarak kalıcı ve ağır koku bırakan ve kısa sürede etkisini kaybetmeyen parfümlerdir. %10 ile 20 arasında özlü yağ ve esans bulunan bu parfümler yaz yalarında pek fazla tercih edilmemektedir.

Yoğunluk oranı en fazla olan EDP parfümler kış aylarının vazgeçilmez parfümleri arasında önemli bir yere sahiptir. Parfümlere asıl kokusunu veren maddeler yağlar ve aroma veren diğer maddelerdir. Parfümün içerisinde bulunan ağaç, çiçek ve baharat aroması gibi pek çok koku esansa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Erkek EDP ürünleri, esans miktarının %20’ye kadar çıktığı koku çeşitlerini kapsamaktadır. EDT ifadesi taşıyan parfümlere göre daha kalıcı olan Erkek EDP parfümlerinin kokuları da oldukça baskındır.

Erkek EDP Parfüm Fiyatları

Kalıcı ve uzun süreli parfüm kullanmak isten erkekler EDP ürünleri tercih edebilmektedir. Erkek EDP fiyatları yüksek olup EDT parfüm fiyatlarına göre daha pahalı olmak özelliğine sahiptir.

Baskın ve etkileyici koku seven erkekler EDP parfümler kullanarak gittiği ortamlara uzun süreli parfüm etkisini bırakabilmektedir. Güzel ve hoş koku yaymak isteyen beyler için uzun ömürlü bir parfüm türü olan erkek EDP parfümler sayesinde çevrenizdeki herkesi etkileyebilirsiniz.

İstediğiniz aromalarla oluşturulan erkek EDP parfümleri daha pahalı olmasına rağmen uzun ömürlü bir yapıya sahiptir ve etkileyici kokusu vardır.

En Çok Aranan EDP Erkek Parfümleri:

EDP One Million

EDP Bleu de Chanel

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.