sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Emzirme ve Göğüs Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Emzirme döneminde annelerin meme temizliğine ve bakımına özen göstermesi gerekmektedir. Emzirme döneminde göğüs bakımını doğru ve yeterli bir şekilde yapmak hem anne hem de çocuk sağlığı açısından çok önemlidir.

Hatalı emzirme nedeniyle pek çok annede meme ucu çatlakları meydana gelmektedir. Emzirme döneminde memelerin ağırlaşması ve sertleşmesi sebebiyle doğru sutyen kullanmak ve temizliğe önem vermek gerekmektedir.

Meme cildinde emzirme döneminde çatlaklar meydana gelebilmektedir. Çatlakları önlemek ve göğüs bakımını sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için hamile kaldığınız günden itibaren çatlak önleyici kremler kullanmaya önem göstermelisiniz.

Emzirme&göğüs bakımı anne ve bebek sağlığı açısından çok önemli olduğu için emzirmeye başlamadan önce ellerin mutlaka yıkanması ve meme başlarının temiz su ile temizlenmesi gerekmektedir.

Emzirme ve Göğüs Bakımında Sutyen Seçiminin Önemi

Emzirme dönemi anneler için oldukça dikkatli olunması gereken dönemlerden biridir. Emziren annelerin göğüs bakımına önem vermesi gerekmektedir. Bu dönemde sutyen giymeyen annelerin memeleri daha çok deforme olmaktadır. Ayrıca bu dönemde oluşacak olan çatlakları gidermek için çatlak önleyici kremler sürmeye devam edilmelidir.

Seçilecek doğru sutyenler sayesinde meme yapısını korur ve deforme olmasının önüne geçilir. Seçilen sutyenlerin göğüs ağırlığını kaldırabilmesi ve memeyi sarması çok önemlidir. Emzirme&göğüs bakımı ürünlerini kullanarak göğüslerde meydana gelebilecek deforme ve çatlakların önüne geçebilirsiniz.

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımında Uygulanacak Teknikler

Emzirme döneminde göğüs bakımı için doğru emzirme tekniklerinin kullanılması gerekmektedir. Doğru bir şekilde temizlenen göğüslerin tahriş olmasının önüne geçilir. Emzirirken sadece meme ucunun değil aeola denilen kahverengi kısmının bir kısmı veya tamamının bebeğin ağzının içine alarak emzirmesini sağlamalısınız.

Emzirme aralıklarını saatlerle belirlemeyin. Bebekleriniz acıktığı zaman emzirin ve göğüslerinizin boşalmasını sağlayın. Bu sayede süt kanallarında ağrı veya tıkanıklık gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Bebeklerin doğru bir şekilde emzirilmesi halinde ekstra bir krem veya pomada ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak tüm özene rağmen annelerin göğüslerinde meydana gelen çatlaklar ve tahrişler için birçok ürün bulunmaktadır. Emzirme&göğüs bakımı ürünleri fiyatları kullanılacak ürüne göre farklılıklar göstermektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.