sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

El Sabunu Kullanarak Etkili Temizlik Nasıl Sağlanır?

Gün içerisinde ellerimizi pek çok yere sürmekteyiz. Eller mikrop ve kir açısından en çok ve  en çabuk kirlenen organlardan biridir. Bu nedenle ellerin sürekli olarak yıkanması ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Elleri yıkarken doğal ve temizleme özelliği yüksek olan el sabunları tercih edilmelidir. Cilde zarar vermeyen el sabunları derinlemesine temizlik sağlayarak eldeki tüm mikrop, bakteri ve kirlerin temizlenmesini sağlamaktadır.

El sabunu alırken temizleme özelliği yüksek, hassas ciltlere zarar vermeyen, cildin kurumasını önlemek için nemlendirici el sabunlarını tercih etmek çok önemli bir yere sahiptir.

El Sabunlarının pH Değeri Nasıl Olmalıdır?

El sabunu bazik karakterde olan bir temizlik ürünüdür. Günümüzde bazik özelliğinden arındırılan modern sabun üretimleri yapılmaktadır. Modern el sabunları fındık yağı ve donyağı ile bu yağların asitlerinden üretilmektedir.

El sabunlarının ideal pH oranı 5.5’tur. Bir klasik el sabununun pH değeri 9-10 aralığında olmakla birlikte sabunun cilde vermiş olduğu zararların önüne geçebilmek için pH değeri 5.5 aralığına çekilmektedir.

Cildin normal pH değeri, 4.5 ile 6.5 aralığında değişiklikler göstermektedir. Klasik el sabunlarının pH değeri 9-10 aralığında olması nedeniyle ciltteki pH değerinin yükseldiği görülmektedir. Kuruluk hissi veren yüksek pH değerinin düşürülmesi ve cildin normal pH değeri ve neme kavuşması sağlanmalıdır.

El Sabunun Sabun Özellikleri Nedir?

El sabunu yağlı maddeleri su kullanarak ayırmaya ve yok etmeye yarayan bir özelliğe sahiptir. Lekeler ve kirler el sabunu yardımıyla kolayca giderilebilmektedir.  Yüzey aktif bir madde olan sabunlar kullanım amacına göre imal edilmektedir.

El sabunları suda çözülebilen ve çözülemeyen olarak ikiye ayrılmaktadır. Temizlik maksadıyla kullanılan ve suda çözülebilen el sabunları yağ asitlerinin sodyum veya potasyum tuzudur.

Suda çözünmeyen sabunlar sert sabunlar olup bu el sabunları içerisinde kalsiyum, magnezyum, alüminyum gibi maddeler barındıran yağ asidi tuzları olarak bilinmektedir. El sabunu ürünleri kullanarak ellerde etkili ve antibakteriyel bir temizlik sağlanabilmektedir.

El Sabunu Fiyatları

El sabunları günümüzde çok çeşitlilik gösterebilmektedir. Katı el sabunlarının yanı sıra sıvı el sabunları da çok tercih edilen temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. El sabunu fiyatları oldukça ekonomik olup farklı markalara ve özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir.

Güzel bir kokuya sahip olan el sabunlarının çeşitliliği oldukça fazladır. Antibakteriyel özelliğe sahip olan el sabunlarının pH değeri 5.5 olup cildi kurutma ve zarar verme özellikleri en aza indirilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.