sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi dudaklara renk katmaya yarayan, keskin çizgiler oluşturmayı başaran ve ruja iyi bir zemin hazırlayan makyaj malzemeleri arasında önemli bir yere sahiptir. Dudak kalemi özellikle 90’lı yıllarda çok kullanılmaya başlamakla birlikte daha sonra tercih edilmeyen makyaj malzemelerinden biri haline geldi. Ancak şu an tekrar çok kullanılan dudak kalemi sayesinde dudakları olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

Tüm kadınların dikkatini çeken dudak kalemleri sayesinde dudakların şekli tekrar düzeltilebilirken büyük ve dolgun dudaklara sahip olmanın yolları da kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Dudak kalemiyle makyaj yapmak dikkat ve özen gerektirmektedir. Bu nedenle kötü bir görüntüye sebebiyet vermemek adına dudak kalemini yüze ve makyaja uygun şekilde sürülmesi çok önemli bir yere sahiptir.

Dudak Kalemi Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dudak kalemiyle dudaklarını belirginleştirmek isteyen bayanlar aşırı koyu dudak kalemleri tercih etmekten kaçınmalıdır. Dudak kalemi kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de dudak kaleminin rujdan daha koyu olmamasıdır.

Dudak kaleminin rujdan daha koyu bir tonda olması hem kötü bir görüntüye sebep olur hem de dudakları olduğundan ince gösterir.  Dudak kaleminin rengi rujdan iki ton açık olmalıdır. Dudak kalemi kullanırken doğru ve mükemmel çizgiler yaratmak çok önemlidir. Yanlış çizgiler oluşturmamaya dikkat edilmeli ve dudağın şekilsiz bir görünüm kazanması önlenmelidir.

Dudak kalemi kullanırken yanlış çizgiler oluşturulması halinde kapatıcı sürülmüş bir fırça yardımıyla yamuk ve şekilsiz çizgiler düzeltilebilmektedir. Dudak çizgisinin hafif olması ve ruja yedirilmesi önemlidir. Suya dayanıklı dudak kalemi kullanarak gün boyu kalıcılığını koruyabilirsiniz. Dudak kalemi kullanırken dudak çizgisine bağlı kalmak ve çizgi hattının çok az dışına çıkmak önemlidir.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi ürünlerinin doğru kullanılması halinde mükemmel dudaklara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz ruj tonunu bulamadığınızda dudak kalemi sürdükten sonra üzerine ruj veya parlatıcı kullanarak istediğiniz ruj tonuna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dudak kalemleri mat ve kadifemsi bir duruşa sahip olduğu için çoğu zaman tek başına kullanılmaktadır. Dudak kalemi kullanılmadan önce açılmalıdır. Bu sayede içerisinde bulunan balmumunun donması ve katılaşmasının önüne geçilmektedir.

Dudak kalemini açarak kullanmak hem daha rahat kullanım imkanı sunuyor hem de istediğiniz rengi elde etmenizi sağlıyor. Dudak kalemi kullanırken dudaklarınızı şekillendirmeye özen göstermelisiniz. Kısa çizgiler çektiğinizde dudağın dış hatları daha belirgin hale gelmektedir. Dudak kalemini simetrik bir şekilde uygulayıp tek renk dudaklar elde ettiğinizde rujunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dudak Kalemi Fiyatları

Dudakların dolgun ve hoş bir görünüme kavuşabilmesi için dudak kalemi kullanımı önemli bir yere sahiptir. Pek çok dudak kalemi markası bulunmaktadır.

Dudak kalemi fiyatları seçmiş olduğunuz dudak kaleminin özellikleri, kalitesi ve markasına göre farklılıklar göstermektedir. Dudak kalemi kullanarak göz alıcı dudaklara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.