sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Diş Fırçasının Ağız ve Diş Sağlığındaki Önemi

Diş fırçası ağız ve diş sağlığının en önemli unsurudur. İnsan ağzı açıldığı ve içine gıda ve sıvı gıda girdiği her an mikroplarla karşılaşmaktadır. Peki, insan ağzına sadece gıda mı giriyor? Hayır. Elleriniz dolu olduğu zaman anahtarı ağzınızla tutarsınız.

Çocuğunuzu severken ellerini öpersiniz ve her yere dokunan o ellerden dudaklara ve ağıza mikrop geçer. Esnerken ağıza mikrop dolar. Asedik içeriği yüksek yiyecek ve içecekler yüzünden dişler erozyona uğrar. Bu ve buna benzer bir sürü nedenden dolayı, özellikle kadınlarda, ağız ve diş sağlığı çabuk bozulur.

Özellikle kadınlar olmasının ilk sebebi hamilelik esnasında kaybolan kalsiyumdur. Vücut yeterli görmediği kalsiyumu dişlerden takviye eder. Bunun maalesef bir çözümü yoktur. Fakat önlem olarak doktorun tavsiye ettiği ilaçlar kullanılabilir. bu süreç zarfında diş fırçası önemli bir rol oynar.

Diş Fırçası Nasıl Kullanılır?

Diş fırçası ve ağız ve diş sağlığı ürünleri öncelikle dikkatli satın alınmalıdır. Bu tür ürünlerin zararlı madde içerenleri çok fazladır. Özellikle diş macunlarının. Diş fırçalarının en etkili olanları elektronik olanlarıdır. Normal diş fırçasının giremediği her diş aralığına elektronik olan diş fırçaları rahatlıkla girebilmektedir.

Bunun nedeni başlıkların yuvarlak ve küçük olmasıdır. Ama yok ben bunlarla uğraşamam derseniz... Normal diş fırçalarının sadece diş temizleyenlerini değil, dil ve yanak içi temizleyenlerini tercih edin. Ayrıca bu tür diş fırçalarının yan kısımlarında diş etlerine masaj yapan kalın ve yumuşak slikon dokular vardır. Bu fırçalar son derece sağlıklı ve kullanıma uygundur.

Çocuklar İçin Diş Fırçası Tercihleri

Çocuklar için diş fırçası tercihleri genellikle aynı kriterlere sahip ürünler olmalıdırlar. Çocuklar genellikle diş fırçalamayı zor veya sıkıcı bulurlar. Bu nedenle onar için uygun olan diş fırçaları üzerinde çizgi kahramanlı olanları veya eğlenceli olanları tercih edin.

Çocuk diş fırçalarında genellikle ağız, dil ve yanak temizleyenlerini bulmak çok zor. Bu nedenle çocuklara diş fırçası seçerken öncelikle küçük olanları, sonra da temizliği yüksek oranda sağlayabilecek, bükülmesi kolay yumuşak fırçalar tercih edin.

Süt dişleri ne kadar uzun süre kalırsa, o kadar çocukların yararına olacağından alınacak fırçanın yumuşak olması çok önemli. Dişler fırçalanırken kesinlikle çok sert davranılmamalı. Bu tür diş fırçası fiyatları da oldukça ucuz.

Büyüklerin Diş Fırçası Tercihleri Nasıl Olmalı?

Daha önce de belirtildiği üzere büyükler için tercih edilen diş fırçalarının yanak ve dil temizleyicilerinin olması çok önemli. Bu tür diş fırçaları sayesinde ağızda oluşacak kokuların da önüne geçilmiş olunacaktır.

Diş fırçası seçerken yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Artık belli bir yaşa geldiniz ve dişleriniz tekrar yerine gelmeyecek. Bu nedenle onlara çok iyi bakmanız gerekiyor. Diş bakımının ilk kuralı doğru fırçalama metodudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.