sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 6 7 8
Toplam 147 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 6 7 8

Deodorant Parfüm Terlemeyi Önler mi?

Deodorant parfümler bir noktaya kadar terlemeyi önlerler. Kullanıldıkları bölgede kısa süreli maskeleme sağlarlar. Bu sayede terlemenin bir müddet önüne geçerler. Fakat kokuları uzun süre kalıcılığını koruma özelliğine sahiptir.

Bu sebeple Parfüm deodorantlar kullanıldıkları alanda terlemeyi uzun süreli önleyemese bile, kokuyu uzun süre önleme etkisine sahiptirler. Antiperspirant deodorantlar, sticler ve Roll Onların insan sağlığına zararlı olduğuna dair hiç bir bulguya rastlanmamıştır.

Düzenli kullanımlarının sağlanması ile de koltuk altı ter bezlerinin kronik bir şekilde ilgi duyduğu görülmektedir. Yani her kullanıldığında etkisi biraz daha uzun sürebilmektedir. Fakat bu tür ürünlerin piyasada çok fazla taklidi bulunmaktadır.

Bu taklit ürünlerin içerisinde hangi türden kimyasalların olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle güvenilir bulmadığınız hiç bir yerden bu tür ürünleri satın almayınız.

Deodorant Parfüm ve Diğerleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Deodorant parfüm ürünleri ne kadar pahalı olursa olsun yaptığı gerçek işlev ter kokusunun önüne geçmektir. Bu nedenle deodorant parfümler kullanıldıklarında kıyafet üzerinde leke bırakmazlar. Deodorant parfümlerin bir diğer özelliği ise kalıcılığıdır.

Kullanıldıkları andan itibaren kalıcılığını üç gün ve hatta daha fazla sağlayan ürünler de mevcuttur. En çok kullanılan deodorant çeşitleri arasında pudralı olanlar en ön sırada yer alıyorlar. Bunun başlıca nedeni ise içeriğindeki pudra. Çünkü bir süreliğine de olsa pudralı deodorantlar teri önleyebiliyor.

Parfüm Deodorant Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Parfüm deodorant fiyatları diğer ürünlere oranla daha fazla farklılık arz edebiliyor. Bu tür ürünlerde birçok marka mevcut. Bu markalar içerisinde doğal olarak en pahalısı en kaliteli üründür. Bu tarz ürünlerin hem kokuları daha kalıcı hem de amaçları daha uzun süreli etki etmektedir.

Bu ürünlerin kullanımlarından sonra genellikle parfüm kullanmaya gerek kalmamaktadır. Bu nedenle biraz da ekonomik bir durum arz etmektedirler.

Hemen küçük bir tüyo vermek gerekirse, bu tür ürünleri kullanırken önce iyice çalkalamayı deneyin. Sonrasında kullanımı geciktirmeyin. Çalkalanınca içindeki pudra parçacıkları dağılıyor. Yoksa kıyafet üzerinde tıraş köpüğü bir görüntü bırakıyor.

Parfüm Deodorantların Vücuda Zararı Var mı?

Parfüm deodorantların vücuda her hangi bir zararlarının olduğu konusunda kanıtlanmış bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle kullanımlarında her hangi bir sakınca bulunmuyor. Ama yine de astım ve bronşit gibi nefes darlığı rahatsızlıkları bulunan bireylerin kullanımları sakıncalıdır.

Bu tür kişiler illaki bir koltuk altı ürünü kullanacaklarda kremsi dokuya sahip Roll On veya stick deodorant kullanmalıdırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.