sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Deodorant Türleri ve Etkileri

İnsan vücudu terlemesi ile özellikle yaz aylarında başa büyük dertler açar. Yüzyıllardır bu sorun ile başa çıkmaya çalışırken bulduğu yöntemlerin çoğu ile doğaya zarar vermekten başka hiç bir şey yapmayı başaramamıştır. 

Fakat bu son yirmi yıl içerisinde geliştirilen sprey ürünler doğaya zarar vermemek ile kalmıyor aynı zamanda terleme sorunlarına büyük ölçüde çözüm oluyor. Sprey deodorantlar da bunlardan bir tanesi oluyor. Ozon tabakasının delinmesine yol açan bir takım zararlı gazlar yüzünden deodorantların kullanımları oldukça zararlı idi.

Son yıllarda geliştirilen deodorantların ne doğaya ne de insan vücuduna zarar verdiğine dair hiç bir bulguya rastlanmamıştır. Bu nedenle kullanımlarında hiç bir sakınca yoktur. Deodorant seçimi yaparken bir takım kriterlere uyum sağladığınız sürece hem kendiniz hem de doğayı korumuş sayılırsınız. Çünkü bu ürünlerin sahte olanları da mevcut ve ciddi zararlara yol açabilmektedir.

Deodorant Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle aşırı terleyen bir vücuda sahipseniz sadece koltuk altlarınız değil, bacak aralarınız ve bilumum başka bölgelerinizin de terlemesi mümkün. Bu tür terlemeler vücutta çeşitli kötü kokulara neden olmaktadır.

Bu kötü kokuları ve terlemeyi önlemek için vücudunuzun her bölgesinde sprey deodorant kullanmanız doğru değil. Aksine bazı bölgelerde krem, bazı bölgelerde Roll On kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz ile alakalı.

Sprey deodorant tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk kriter ürünü güvenilir bir yerden almak. Bununla ilgili ürün üzerinde bandroller bulunur. Seçeceğiniz ürünün kıyafet üzerinde leke yapmayan bir ürün olması da çok önemlidir. Oluşan beyaz lekeler kolay kolay çıkmıyor. Ayrıca etkisi uzun süre sürecek, maskeleme değil gerçek etki yapan deodorant ürünlerini tercih etmelisiniz.

Etkisi Uzun Süren Deodorantlar Nasıl Anlaşılır?

Bu tür deodorant fiyatları diğerlerine oranla daha pahalı olabilmektedir. Fakat kullanıldıklarında kendisini çok etkili bir şekilde belli etmektedirler. Bu ürünlerin markaları genellikle bellidir. Fakat illaki kendi bildiğiniz bir marka ürünü satın alacaksanız, etkisinin uzun sürebilmesi için önce kıyafete sonra vücuda sıkmayı deneyin.

Ayrıca direkt vücut üzerine sıkarken uzak tutmayı unutmayın. Birçok ünlü marka parfümün kendisine ait deodorantı bulunmakta. Bu ürünleri tercih etmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktı. Böylelikle alıştığınız kokulardan da kopmamış olacaksınız. Kullanacağınız ürünlerin fiyatları ile değil kalitesi ile ilgilenmelisiniz.

Deodorantların Vücuda Zararı Var mı?

Bu tür ürünlerin vücuda bir zararı yok ama cildi hassas olanların alerjik reaksiyon gösterme olasılıkları yüksek. Bu nedenle kullanımlarından önce vücudun görünmeyen bir yerinde denenmeleri daha uygun olur. Ayrıca havaya saçılan sprey partiküllerinin gözlere kaçması dolayısı ile gözlerde hasara yol açma olasılıkları yüksek.

Nefes darlığı, migren gibi rahatsızlıkları olanların bu tür ürünleri açık havada kullanmaları daha uygun olacaktır. Böylelikle sıktıktan sonra alan değiştirme kolaylığı ile spreyli havada fazla kalmaları gerekmeyecek.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.