sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Ayak Törpüsü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz aylarında sık sık karşı karşıya kalınan ayak bakımı problemlerinde ayak törpüsü kullanmak önemlidir. Pratik ve kullanışlı bir ürün olan ayak törpüsü sayesinde evde ayak bakımı kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Son zamanlarda elektronik ayak törpüleri de çok tercih edilmeye başladı. Elektronik ayak törpüsü sayesinde kuaföre gitmeye gerek kalmadan ayak bakımı kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Ayak törpüsü sert deriyi kolayca temizlemekte ve ayakları kadifemsi yumuşaklığa ulaştırmaktadır. Ayak derisine zarar vermeden ayakta mevcut olan sert ve ölü derileri temizleme özelliğine sahip olan ayak törpüsü sayesinde bakımlı ayaklara kavuşabilirsiniz. Yaz aylarının korkulu rüyası olan bakımsız ayaklar yerine yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak Törpüsü Nasıl Kullanılır?

Ayak törpüsü özellikle topuk bölgesi için kullanılan metal törpülerle yapılan ayak bakım ürünü olarak tanımlanabilmektedir. Ayak törpülerinin rende şeklinde olan türleri çok kullanılmaktadır. Günümüzde rende şeklinde olan ayak törpülerinin yanı sıra elektronik ayak törpüsü kullanımı da oldukça yaygındır.

Ayak törpüsü ürünleri arasından en rahat olarak kullanabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Rende ayak törpüleri sayesinde sizi rahatsız eden sert ölü deri ciltten kolay bir şekilde atılabilmektedir. Ölü deri ciltten atıldıktan sonra alt kısımdan sertleşmeye yatkın, sağlıksız bir deri ortaya çıkacaktır.

Ayda en fazla iki defa ayak törpüsü yapılması önerilmektedir. Bir uzmana ayak törpüsü yaptırılacağı gibi evde kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayak törpüsünde aşırıya kaçılmaması önemlidir. Haftada bir ayak peelingi yaptırarak ayak törpüsünün kadifemsi etkisini sürdürebilmeniz mümkündür.

Ayak Törpüsü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ayak törpüsü yaptıracak kişilere ayda bir defa törpüleme işlemlerinin yapılması önerilmektedir. Törpüleme sayısının ayda iki defayı geçmemesi önemlidir. Ayak törpüsü yapıldıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Nemlendirici sayesinde topuk nemlenmekte ve E vitaminine doymaktadır. Nemlendirici kullanıldığında törpü sonunda cilt  yumuşar ve cildin kaybetmiş olduğu neme tekrar kavuşmuş olur.

Ayak törpüsü fiyatları elektronik veya rende şeklinde ayak törpüsü tercih edilmesine göre farklılıklar göstermektedir. Farklı markaların ayak törpüsü modellerini inceleyip kendinize en uygun ayak törpüsünü alabilir ve ayaklarınızı yumuşacık bir hale getirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.