sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kusursuz Makyaj İçin Allık Önerileri 

Bayanların en önem verdiği konular arasında allık seçimi bulunmaktadır. Makyaj konusu söz konusu olduğunda bayanların vazgeçilmez ürünleri farklıdır. İddialı yüz hatları yapımında allık seçimi önem taşımaktadır. Allık yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlama özelliğinin yanı sıra oldukça doğal, sade görünüm oluşturmaktadır. Allık seçiminde ten rengine uygun renk seçimi önem taşımaktadır. Allık çeşitleri markadan markaya, kaliteden kaliteye değişmektedir. Ten rengine uygun allık uygulaması yapılmadığı takdirde kötü, komik görünme ihtimali ile karşı karşıya kalmaktadır. Cilt alt tonunu belirlemek doğru allık rengi seçiminde kritik noktayı oluşturmaktadır.  

Doğru Allık Seçimi Nasıl Yapılır? 

Kol bileklerinde bulunan damarların rengine bakmak doğru allık seçiminde önemlidir. Kol bileklerinin içinde bulunan damarlar yeşil ise alt tonlu, mavi ise soğuk alt tonlu bir cilde sahip denilebilir. Sıcak alt tonlu cilde sahip bayanlar şeftali, mercan renk ailesine ait allıkları kullanmalıdır. Soğuk alt tonlu cilde sahip bayanların gül rengi ve pembe tonlarında allık kullanmaları uygun olmaktadır. Beyaz tenli bayanlar soğuk tonlardadır. Mat pembe, turuncu, şeftali renk allıklar beyaz tenli bayanlarda kullanılmalıdır. Sıcak ara tonlu renkler olan bronz, kahverengi ışıltılara sahip allıklar ten rengi koyu, esmer bayanlar tarafından tercih edilmektedir. 

Hangi Cilt Tonuna Hangi Tonlarda Allık Kullanılmalıdır? 

Esmer tenli bayanlar toprak, turuncu renk tonlarını tercih etmelidir. Koyu kırmızı ve kahve tonları da esmer bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Makyözler elle makyaj yapımını doğru bulsa da fırçaların kullanımını hijyenik olması açısından tercih etmektedir. Toz allık ürünleri karma cilt yapısına sahip bayanlarda, jel allıklar yağlı ciltlere sahip bayanların favorisi olmaya adaydır. Jel allıklar kullanımı çok rahat olduğu için tercih edilebilir. Krem allıklar kuru cilt yapısına sahip bayanlarda tercih edilmelidir. Krem allıklar nemlendirici özelliğinden dolayı tercih edilmelidir. 

Cilt Yapısına Göre Allık Seçimi Nasıl Yapılır? 

Doğal görünüme sahip krem allıklar sadeliğe en yakın allık tiplerindendir. Bayanlar krem allıkları iyi dağıtamadığında başarısız olabilmektedir. Cildi parlayan bayanla toz allıkları tercih etmelidir. Toz allıkların uygulanmasında en klasik ve en bilinen allık fırçası yuvarlak fırçalardır. Allık fiyatları kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Elmacık kemiğini çok hoş şekilde ortaya çıkarmakta kolaylık sağlayan açılı fırçalar en çok tercih edilenler arasındadır. Krem yapılı allıkların uygulanmasında küt ve düz uçlu fırçalar kullanılmalıdır. Buğday cilt tonuna sahip bayanlar açık tenli bayanlar gibi şeftali, pembe tonlarında allıkları tercih etmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.