sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Doğal Yollarla Ağız Diş Bakımı Ve Temizliği 

Diş eti sorunları çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Diş hastalıkları hayatı doğrudan tehdit etmediği için önem verilen sorunlar arasında bulunmamaktadır. Diş sağlığının bozulmasına, sindirim sisteminin olumsuz şekilde etkilenmesine çeşitli sorunlar sebep olmaktadır. Ağız bakımı ve diş eti sorunları yaşayan hastalar yiyecekleri çiğnemekte, tükürükle karıştırıp yutmaya ve sindirime hazır hale getirme durumlarında sorunlar yaşamaktadır. Ağız ve diş sağlığında en önemi sorunlar diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmaları şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Diş ve ağız sağlığının korunması ve erken tanısı için yılda en az iki kez diş hekimi muayenesine gidilmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra evde de doğal yollarla diş ve ağız bakımı yapılması mümkündür. 

Evde Ağız Bakımı İçin 

Evde ağız bakımı yapmak için günde sadece beş dakikayı ayırmak gerekmektedir. Fırçalamak, diş ipi kullanmak, bakteri plağına karşı etkili sıvı ağız bakım ürünü ağız sağlığı için yapılabilecekler arasındadır. Ağız bakım suları ağızda 30 saniye ile 1 dakika arasında tutulmalı, gargara yapılmalıdır. Ağza nüfus etmesi gereken, etkili korumayı sağlayan ağız bakım suları doktorlar tarafından da önerilmektedir. Kereviz, elma, armut, havuç, çilek, karnabahar, sebze ve meyvelerin içeriğinde bulunan doğal liflerin tükürükle birleşmesi sonucunda diş temizliği etkili şekilde yapılmaktadır. Doğal yollarla diş temizliği için günde en az bir kere diş ipi kullanmak gerekmektedir. İçeriğinde kimyasal madde içermeyen diş macunları için normalden daha pahalı olan fakat tamamen organik içeriğe sahip doğal diş macunları kullanılabilir. 

Diş Eti Problemleri Hakkında 

Ağız ve diş ürünleri eczanelerden temin edilmelidir. Karbonat ve peroksit kullanımı da ağızdaki asit dengesini sağlamakta, dişlerin çürümesine engel olmaktadır. Ağız çalkalamak için yeşil çay kullanımı da etkili olmaktadır. Yeşil çay Asya ülkeleri ve çeşitli kültürlerde yıllardır kullanılan ürünler arasındadır. Yeşil çayın içeriğinde bulunan doğal antioksidan malzemeler dişlerin renginde de düzelmeleri sağlayacaktır. İri granüllü olan karbonat, tuz ve sodalar fırçalanırken dişlerin mine tabakalarını çizerek aşındırmaktadır. Dişlerin parlaklığı bu uygulamalar sonucunda gitmekte, kısa zamanda renklenmeye başlamaktadır. Evde doğal yollarla ağız ve diş sağlığını korumak da mümkündür. 

Gıdalarla Diş Sağlığını Korumak 

Elma gibi faydalı ve sert meyveler dişin üzerinde oluşan plakların azalmasını da sağlayacaktır. Çilek dişlerin beyazlanmasına yardımcı olan meyvelerdendir. Ağız ve diş bakım ürünü fiyatları sanılan aksine uçuk değildir. Kimyasal ürünler kullanılmamalıdır. Kalsiyum bakımından zengin peynir de çürüklerin oluşma süresini uzatmakta, minesini kuvvetlendirmektedir. Evde tam teşekküllü ağız bakımı için çeşitli materyaller, ara yüz fırçası da gerekmektedir. Şiddetli ve kronikleşmiş hale gelen ağız kokusu sorununun giderilmesi için diş hekimine başvurulması, uygun tedavi uygulamalarının yapılması gerekir. Ağız bakım suyu dişlerde ki zararlı asit bileşenlerine karşı koruma sağlayarak çeşitli diş problemlerini ekarte etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.