sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Temiz Dişler Parlak Gülüşler İçin Ağız Bakım Suyu 

Son yıllarda diş temizliğinde en çok kullanılan ürünler arasında ağız bakım suları yer almaktadır. Ağız çalkalama sularının doğru kullanılması ağız bakım rutinlerine düzenlilik kazandıracaktır. Diş hekimleri de sorun yaşayan kişilere gargaralar önerebilmektedir. Aileler çocuklarının ağız bakım sularını doğru kullanması konusunda şüpheye düşmekte, doğru kullanılması için diş hekimlerinden bilgi almaktadır. Ağız bakım suyu (gargara) malzemelerini en iyi şekilde kullanmak için doğru miktarda kullanımı gerekmektedir. Ağız çalkalama suyu dispenser maddesi kullanmak ürünlerin doğru miktarda kullanılması açısından önem taşımaktadır. Dispenser kullanımı ağız çalkalama suyunun dökülmesini, boşa harcanmasını da önlemektedir. Dispenserleri yetişkinlerin kullanması için birkaç defa pompalamak gerekmektedir. 

Ağız Bakım Suları Hakkında Bilgiler 

Gargara etiketlerinde sulandırma gerektiği yazılmamışsa sulandırma işlemi yapılmamalıdır. Sulandırma mikrop öldürücü maddelerin seviyesini düşürebilmektedir. Bu sebeple ağız sularından yeterince yararlanma sağlanmamaktadır. Ağız çalkalama suyu kullanımı günde iki kez diş fırçalama, bir kez diş ipi kullanma gereğini ortadan kaldırmamaktadır. Ağız çalkalama suyunu doğru kullanmanın bir anahtarı da gereken süre kadar ağızda tutarak çalkalamaktan geçmektedir. Ürün etiketlerinin genelinde gargara işlemlerinin 30 saniye ile 1 dakika arasında yapılması, ardından tükürülmesi gerektiği belirlemektedir. Bazı ağız bakım suyu (gargara) ürünleri sadece nefesi tazelerken bazıları da florür içerdiği için çürük karşıtı etkiye, bakteri plağı birikimini önlemeye karşı olup mikrop öldürücü bileşenlere sahiptir. 

Doğru Ağız Bakım Suyu Tercihi Nasıl Olmalıdır? 

En doğru ağız bakım suyunu seçerken diş ve diş etlerinin sağlığı için diş hijyeni ihtiyaçlarına ve tat tercihine uygun olup olmamasına dikkat edilmelidir. Alkol çok sayıda ağız bakım suyunda bulunmaktadır. Ağız bakım suyu (gargara) fiyatları kalitesine ve içerdiği bileşenlere göre değişebilmekte olup, cüzi miktarlarda tutulmaktadır. Büyük miktarların yutulması durumunda sağlık sorunları oluşabilir. Okul çağında olan gençler ve çocukların sağlığı için piyasada bulunan alkolsüz ağız çalkalama ürünlerini tercih edilmelidir. Bazı ağız çalkalama suları tahriş edici etkiye sahiptir. Hassas diş eti sorunu olmayan kişiler diş prosedürü uygulamasının ardından iyileşme aşamasında kısa süreli de olsa diş hassasiyetleri hissedebilmektedir. Hassas ağız yapısına sahip kişiler alkolsüz, doğal ağız çalkalama suyu kullanmalıdır. 

Ağız Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Doğal malzemelerden üretilen rahatlatıcı özelliğe sahip ağız bakım suları genellikle aloe vera ve papatya bileşenlerine sahip olmaktadır. Bakteri plağı karşıtı bileşenler içeren ağız çalkalama suları en çok kullanılan ürünler arasındadır. Ağız sağlığı için en uygun ağız çalkalama suyunun hangisi olduğundan emin olunamıyorsa mutlak araştırmada bulunması istenebilir. Ağız çalkalama suyunun etiketinde olan bilgilerin okunması gerekmektedir. Farklı markaların farklı konsantre ürünleri bulunduğundan su ile seyreltilmesi gerkebilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.